דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » בעיות רפואיות, הפרעות, טיפולים

אין אונות ואימפוטנציה Erectile dysfunction

פורסם על ידי admin ב 27 במאי 2010 – 15:55אין תגובות

אין אונות אימפוטנציהאין אונות נגרמת כתוצאה מפגיעה פיזיולוגית במנגנון הזקפה או לנבוע מקושי פסיכולוגי, ואכן בהתאם, דרכי הטיפול נעות בין התערבות כירורגית לפגישות עם פסיכולוג.

אין אונות או אימפוטנציה (Impotence) הם מצב בו הגבר איננו יכול לשמור על זקפה (Erection) מספקת כדי לקיים יחסי מין מלאים.

טווח האימפוטנציה וההפרעות השונות בזקפה הוא רחב ביותר ונע בין חוסר זקפה מוחלטת, דרך היעדר זקפה במקרים מסוימים וכלה בקיומן של זקפות קצרות מאוד במשכן.

לרוב נגרמת האין אונות מסיבות גופניות שונות, כדוגמת מחלה, תופעות לוואי של נטילת תרופות מסוימות או כתוצאה מפגיעה באזור.

עם זאת, לעיתים נובעת האין אונות גם מסיבות פסיכולוגיות שונות.

תופעת האין אונות עולה עם הגיל: כחמישה אחוזים מהגברים בגילאי 40 ומעלה סובלים מאין אונות ובין 15 ל-25 אחוזים מהגברים בגילאי 65 סובלים מאין אונות.

כיצד פועל מנגנון הזקפה?

כאשר מנגנון הזקפה פועל באופן תקין, הרקמה הספוגית לאורך איבר המין (Penis) מתמלאת בדם וגורמת להתקשותו ולהתארכותו, כתוצאה מגירוי עצבי הנשלח מהמוח.

פגיעה במנגנון הזקפה עלולה להתרחש מסיבות שונות, כאשר כ- 70 אחוזים מהן קשורות לבעיות בריאות אחרות, כדוגמת הסכרת (Diabetes) או טרשת נפוצה (Multiple sclerosis).

ישנן גם תרופות רבות העלולות לגרום לאין אונות, כמו תרופות נגד יתר לחץ דם או תרופות נוגדות דיכאון, וגם אלכוהוליזם עלול להסתיים באין אונות.

בנוסף לכך, בין 10 ל- 20 אחוזים ממקרי האין אונות נגרמים מגורמים פסיכולוגיים שונים, כדוגמת חרדה, לחץ נפשי או הערכה עצמית ומינית נמוכה וחשש מפני חוסר הצלחה מינית.

טיפול באין אונות

הטיפול באין אונות כולל, בין השאר, הפסקת השימוש בתרופות אשר תופעות הלוואי שלהן מובילות לאימפוטנציה, טיפול פסיכולוגי או התנהגותי במקרים בהם מקור הבעיה הוא נפשי ושימוש בתרופות לנטילה דרך הפה או בהזרקה מקומית.

כאשר טיפולים אלה אינם עוזרים, ניתן להשתמש במכשיר וואקום מיוחד ובמקרה הצורך גם בהשתלת תותב לאורך איבר המין.

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>