דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » בעיות רפואיות, טיפולים

אקנה Acne – הופעת פצעי בגרות

פורסם על ידי admin ב 6 ביולי 2010 – 19:34אין תגובות

רוב המתבגרים סובלים מאקנה, דלקת עור היוצרת נקודות שחורות הקרוית קומודונים וגורמות לנו לרצות להסתגר בבית. מה בכל זאת ניתן לעשות בנדון? הכנסו וקראו.

אקנה (Acne), או בשמו האחר פצעי בגרות, הוא דלקת עור שכיחה ביותר המופיעה אצל כ- 80 אחוזים מהאוכלוסיה ובעיקר בגיל ההתבגרות.

האקנה מופיע ברמות חומרה משתנות ולעיתים עלול להימשך גם עד גיל 35. נשים נוטות לסבול מאקנה יותר זמן מאשר גברים, אך חומרת פצעי הבגרות אצל גברים היא רבה יותר.

לפעמים מופיע האקנה כפצעון בודד ולעיתים הוא מלווה בפצעים מוגלתיים באזורים נרחבים ושונים: במצח, בלחיים, בסנטר ובאזור החזה והגב.

ככל שפצעי האקנה מוגלתיים וחמורים יותר כך עולה הסבירות של גרד וגירויים בעור וכן עולה הסיכון להופעתם של כתמים וצלקות על האזורים הנגועים.

מדוע מופיע האקנה על עורנו?

אקנה - הופעת פצעי בגרותהתפרצות האקנה קשורה לרוב לחסימה של בלוטות החלב בעור. בגיל ההתבגרות, כתוצאה מפעילות מוגברת של הורמוני המין הגבריים הקרויים "אנדרוגנים" (Androgens), מייצרות הבלוטות כמות רבה של חומר שומני הקרוי חלב (Sebum).

אצל מרבית האנשים הסובלים מאקנה הפרשת ההורמונים היא תקינה אך פעילות בלוטות החלב היא מוגזמת.

כמות החלב המופרזת גורמת לסתימה של נקבוביות העור, להיווצרות קומדונים, הידועים כ"נקודות שחורות" ומאוחר יותר להופעה של פצעים.

הטיפול בפצעי בגרות

לרוב ניתן לטפל באקנה ביעילות רבה גם כאשר היא חמורה. מסיבה זו, חשוב מאוד להתייעץ עם מומחי רפואה בתחום במקרה וסובלים מהבעיה.

טיפולים בתופעת האקנה מותאם למידת חומרת האקנה ולסוג שלו. לטיפול בהתפרצות קלה של אקנה מומלץ לרחוץ את הפנים בסבון מיוחד בעל רמת חומציות נמוכה ולהשתמש במשחות אנטיביוטיות (Antibiotic) חיצוניות.

במקרים חמורים יותר של אקנה יש ליטול כדורי אנטיביוטיקה ובעת הצורך גם "רואקוטן" (Raccutane), המכיל נגזרת של ויטמין A ויעיל מאוד במקרים של אקנה קשה.

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>