דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » בעיות רפואיות, הפרעות, טיפולים, מחלות

היפראקטיביות ADHD

פורסם על ידי admin ב 13 באפריל 2010 – 17:33אין תגובות

היפראקטיביות ADHDהסובלים מהיפראקטיביות מתקשים להתרכז לאורך זמן, לחזור על פעולות ולהסתדר מבחינה חברתית. קראו למידע נוסף על התופעה וההתמודדות עמה.היפראקטיביות היא הפרעה פסיכולוגית ונוירולוגית בעלת השלכות התנהגותית.

היא מוכרת כתופעה המלווה בהפרעות קשב וריכוז ונקראת בפי אנשי מקצוע בשם ADHD  (Attention-Deficit and Hyperactivity Disorder).

ההיפראקטיביות נגרמת כתוצאה מהפרעה נוירולוגית במטבוליזם (Metabolism) של חומרים כימיים באזורים שונים של המוח.

לרוב מתבטאת ההיפראקטיביות בקושי בריכוז לאורך זמן, נטייה להסחת דעת, אימפולסיביות (Impulsiveness), קושי להתמקד בפרטים או לארגן ולסיים מטלות שונות.

ילדים הסובלים מהיפראקטיביות מתקשים בביצוע פעולות החוזרות על עצמן ובלימוד פרטים עובדתיים.

הם נוטים להשתעמם בקלות ומתקשים לציית לכללים, להסתדר עם חבריהם ולקבל את כללי המשחק.

בקרב מי נפוצה ההפרעה?

עד לפני עשור נהוג היה לחשוב כי תופעת ההיפראקטיביות אופיינית לילדים בלבד אך בשנים האחרונות גברה המודעות לקיום ההפרעה גם בקרב מבוגרים.

היפראקטיביות היא הפרעה נפוצה ביותר בקרב כל שכבות החברה ובגילאים שונים.

אמנם עדיין לא קיים מידע מדויק על שכיחותה, אך לפי ההערכות, כחמישה אחוזים מאוכלוסיית הילדים סובלים ממנה ובין שלושה לארבעה אחוזים מאוכלוסיית הבוגרים.

מספר הבנים הסובלים מהתופעה גדול בצורה משמעותית ממספר הבנות הסובלות ממנה.

הטיפול בהיפראקטיביות

הטיפול בהיפראקטיביות נועד כדי לשפר בריאות נפשית ואיכות חיים של הסובלים ממנה ולהקל עליהם לבצע את מטלות היומיום, ללמוד, לשמור על קשרים חברתיים וגם לעבוד.

שיטת הטיפול בהפרעה נקבעת לאחר אבחון של איש מקצוע המתמחה בתחום וכוללת מספר דרכים: טיפול באמצעות תרופות, שהמוכרת מביניהן היא הריטלין.

לעיתים נעשה שימוש גם בתרופות נוגדות דיכאון, טיפול פסיכולוגי, תרגול דרכי התמודדות עם הבעיה או שימוש בשיטות טכנולוגיות, כדוגמת הביופידבק (Biofeedback).

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>