דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » בעיות רפואיות, הפרעות

יצר מיני ירוד – Hypoactive Sexual Desire Disorder

פורסם על ידי admin ב 25 ביולי 2010 – 16:57אין תגובות

בני האדם הם יצורים מיניים, אך לעיתים קרובות למדי אנו נתקלים במצבים של חוסר חשק מיני. מתי חוסר החשק הופך להפרעה של ממש ולמה? קראו בכתבה.

יצר מיני ירוד (Hypoactive Sexual Desire Disorder) הוא מצב משתנה או קבוע של היעדר חשק לקיים יחסי מין והיעדר פנטזיות מיניות, זאת בשונה מתופעות כמו אין אונות, אשר מתקיימות גם כאשר הדמיון המיני תקין.

לרוב גורם מצב זה לבעיה ביצירת קשרים בינאישיים ולעיתים מתלווה אליו גם מצוקה נפשית. לתופעת יצר מיני ירוד עשויות להיות סיבות פיזיולוגיות, פסיכולוגיות וגם סביבתיות.

סיבות פיזיולוגיות ליצר מיני ירוד
יצר מיני ירוד
כמה מהסיבות הפיזיולוגיות האפשריות ליצר מיני ירוד הן בעיות בריאות הורמונליות, כדוגמת ירידה ברמות הטסטוסטרון (Testosterone) או עודף של פרולקטין, מחלת הסוכרת (Diabetes), ירידה בלחץ הדם ותת פעילות של בלוטת התריס.

גם נטילת תרופות מסוגים מסוימים, כדוגמת כדורים נגד דיכאון, גלולות למניעת הריון או תרופות הורמונליות שונות עשויה להוביל לדעיכה בחשק המיני .

במקרים אלה לרוב ניתן לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה על מנת להשיב את הגוף לאיזון.

ולפעמים הכל במוח…

פעמים רבות נגרמת הירידה בחשק המיני כתוצאה מסיבות פסיכולוגיות שונות. במקרים אלה נובע היעדר החשק המיני מבעיות שונות הקשורות למיניות, לגוף ולדימוי העצמי של האדם הסובל מהבעיה.

היחס לנושא המין נוצר כבר בשנות הילדות ועל בסיסו מתפתחים במהלך השנים יחסינו לדימוי הגוף שלנו ולמיניותינו.

פעמים רבות נגרמת תופעת יצר מיני ירוד כאשר אדם איננו מרוצה מגופו ותופש עצמו כבלתי מושך. אירועי עבר טראומטיים גם הם עלולים לגרום לבעיה של יצר מיני ירוד.

התעללות או תקיפה מינית עלולים לפגוע בחשק המיני גם אם התרחשו לפני שנים רבות. אירועים אלה גורמים פעמים רבות לסימפטומים פוסט-טראומטיים (Post-traumatic) ולתפיסה של המיניות כחוויה מאיימת וקשה.

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>