דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » בעיות רפואיות, הפרעות, מחלות ילדים

הרטבת לילה Nocturnal Enuresis – תופעה מביכה ונפוצה

פורסם על ידי admin ב 17 בנובמבר 2010 – 15:43אין תגובות

הרטבת לילה היא תופעה נפוצה בקרב ילדים, שאינם יודעים לחלוטין עדיין כיצד לשלוט בשלפוחית השתן שלהם. כיצד פותרים את הבעיה המביכה הזו? קראו בכתבה.

הרטבת לילה (Enuresis) היא תופעה הקשורה לחוסר יכולת לשלוט על שרירי שלפוחית השתן (Bladder), המובילה לפריצת שתן בלתי רצונית במהלך השינה.

הרטבת לילה היא בעיה שכיחה מאוד בקרב ילדים רבים והיא גורמת למבוכה, לבושה ולבעיות אחרות לילד ובמקביל גם לדאגה מצד ההורים. עם זאת, הרטבת לילה איננה משפיעה על בריאות הילד וניתנת לטיפול.

תופעה נפוצה בקרב ילדים

הרטבת לילהההרטבה נגרמת לרוב כתוצאה ממספר גורמים: שינה עמוקה מאוד, הפרשה מוגברת של שתן במהלך שעות הלילה, נפח שלפוחית קטן וכיס שתן שאיננו יציב עדיין.

כאמור, תופעת הרטבת הלילה היא נפוצה ביותר בעיקר בקרב ילדים, כאשר אחד מכל שמונה ילדים בסביבות גיל שש ואחד מכל 100 צעירים לפני הגיוס מרטיב עדיין בלילה.

לפי נתונים סטטיסטיים, 15 אחוזים מהילדים סובלים מהרטבת לילה בגיל 5, שבעה אחוזים בגיל 8, חמישה אחוזים בגיל 10 וחצי אחוז מעל גיל 18.

טיפול בהרטבות לילה

היום ישנן שיטות שונות לטיפול בהרטבת לילה, כאשר אחת השיטות היעילות ביותר היא הפחתה של כמות השתן הצפויה להתאסף בשלפוחית במהלך לילה.

לפני השינה, יש להימנע משתייה של משקאות שונים המגבירים את כמות השתן וגם מאכילת מזונות שונים המכילים כמות נוזלים גדולה.

בנוסף לכך, ניתן לבצע תרגול של השריר הסוגר את כיס השתן ותרגול של שרירי רצפת האגן (Pelvis) במהלך היום.

שיטה יעילה נוספת היא שימוש בזמזם מיוחד למרטיבים, כשבאמצעות הזמזם לומד הילד לשלוט על שריר שלפוחית השתן גם במהלך הלילה.

לעיתים ניתן גם ליטול תרופות המפחיתות את כמות השתן או להצטרף לטיפול התנהגותי מיוחד, כאשר ההרטבה נובעת מגורמים פסיכולוגיים.

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>