דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » אלרגיה, בעיות רפואיות

הרעלה Poisoning – מידע אודות חשיפה לרעל

פורסם על ידי admin ב 4 במרץ 2010 – 13:08אין תגובות

הרעלה Poisoning - חשיפה לרעלבסביבת חיינו ישנם סוגי רעל רבים וחשוב להכיר אותם. מידע רפואי כזה יכול לעזור להציל חיים.

סוגי הרעלים הינם: כימיקלים שונים, המהווים כ-42 אחוזים מגורמי הרעל, תרופות המהוות כ-37 אחוזים מגורמי הרעל (לדוגמה, חלקנו אלרגים לתרופות מסוימות), בעלי חיים ארסיים המהווים כחמישה אחוזים וצמחים רעילים שהם כשני אחוזים בלבד מגורמי הרעל.

חומרתה של ההרעלה נקבעת ביחס ישיר לכמות הרעל, לסוגו, לאופן החשיפה, אל בריאות הנפגעשל הנפגע, לגיל ולמהירות בה ניתן הטיפול הרפואי המונע.

מרבית מקרי ההרעלה מתרחשים בקרב ילדים, בעיקר בשל חוסר הבנה והיעדר מודעות. במקרים אלה, יכולה גם תרופה נגד סכרת (Diabetes) או אפילו תרופה למניעת דיכאון לגרום להרעלה.

הרעלות של ילדים ניתן למנוע באמצעות נקיטת כמה פעולות: את התרופות והחומרים הרעילים יש לשמור במקום גבוה, הרחק מהישג ידם של ילדים ובאריזות עם סגר בטיחותי מיוחד.

חשוב ביותר לא להעביר חומרים רעילים מאריזתם המקורית לאריזות שונות ובייחוד לא לאריזות של מזון או משקה.

יש להימנע מגידול של צמחים העלולים להיות רעילים, לשמור על חצר נקייה כדי למנוע מנחשים או מבעלי חיים ארסיים אחרים להגיע לסביבת הבית ולהימנע מטיול ברגליים חשופות באזורי צמחיה צפופה בייחוד בתקופת הקיץ.

במקרה ובו חלילה התרחשה הרעלה, יש להגיע מיד לבית החולים על מנת לעבור בדיקות מתאימות. בסמוך להרעלה, חשוב לוודא כי נתיבי האוויר של הנפגע פתוחים ויש לו דופק (Pulse), ובמקרה הצורך, לבצע הנשמה (Artificial respiration) מפה לפה או עיסוי לב.

כאשר הרעל בא במגע עם העור, יש להסיר את הבגדים ולשטוף את האזור הפגוע בכמות מים גדולה במשך כעשר דקות.

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>