דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » אלרגיה, בעיות רפואיות, מחלות

גרד וגירויים בעור Skin stimulus

פורסם על ידי admin ב 2 במאי 2010 – 18:05אין תגובות

גרד וגירוי בעורגרד בעור יכול להגרם משלל סיבות, החל משימוש בסבון ועד פירות שונים. קראו כיצד גרד או גירוי באים לידי ביטוי בגוף ואיך אפשר לטפל בהם.

מה גורם לגרד בעור?

גרד וגירוי בעור (Skin stimulus) נגרמים לרוב כתוצאה מדלקת הנוצרת משתי סיבות מרכזיות – חשיפה לחומרים מגרים או נטייה אלרגית. לעיתים קשור הגירוי במגע עם חומרים חריפים, כדוגמת חומצה או כתוצאה משימוש מוגזם בסבון מיבש.

גרד וגירוי שנגרמו כתוצאה ממגע עם חומרים חריפים אינם קשורים לנטייה אלרגית, ומסיבה זו הדרך היחידה למנוע את הופעתם היא להימנע מחשיפת העור לחומרים אלו.

הסוג השני של גירויי עור קשור לדלקת עור אלרגית (Allergy), המופיעה רק אצל אנשים בעלי נטייה לפתח רגישות לחומרים מסוימים.

תפרחת אלרגית בעור עלולה להיווצר גם כתוצאה מבליעה של חומרים מסוימים או אפילו מוצרי מזון, כדוגמת ביצים, פירות שונים ואפילו דגים. גירוי עור אלרגי עלול להיגרם גם מנטילת אנטיביוטיקה (Antibiotics).

בנוסף, גירוי בעור עלול להיווצר גם ממגע עם מתכות שונות, כדוגמת ניקל, עור, גומי או כתוצאה מרגישות העור ללחות, שימוש בתכשירים קוסמטיים, מוצרי בריאות שונים, משחת שיניים או מכל סיבה אחרת.

הופעת הגירוי וטיפול בו

הגירוי או האלרגיה יופיעו בעור לאחר שבועיים עד שלושה שבועות מהחשיפה הראשונה לחומר המגרה בדרך כלל, כאשר האזור האדום והמגרד בעור עלול להופיע גם באזורים שלא נחשפו לחומרים מגרים בעיקר במקרים של אלרגיה כתוצאה מאכילה או בליעה.

לרוב מלווים גירוי העור והגרד גם באדמומיות ובמקרים חמורים עלולות להתלוות אליהם שלפוחיות או אפילו הפרשה מוגלתית.

הטיפול העיקרי בגירוי עור הנגרם כתוצאה מחשיפה לחומרים כלשהם, הוא בראש ובראשונה, איתור החומר המגרה והימנעות מחשיפה חוזרת. לעיתים, כאשר הגירוי חמור יותר וכולל גם דלקת (Infection), יש צורך בשימוש במשחות שונות כולל משחות אנטיביוטיות.

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>