דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » אלרגיה, מחלות

אקזמה Eczema – מחלת עור דלקתית

פורסם על ידי admin ב 11 במאי 2010 – 16:55אין תגובות

אקזמה  דלקת בעוראקזמה היא התפרצות דלקתית בעור, אשר יכולה להופיע באופן כרוני ולבוא לידי ביטוי בנגעי עור חריפים. הטיפול במחלה כולל שינויים באורח החיים וכן תרופות.

אקזמה (Eczema) או דרמטיטיס היא שם כולל לקבוצה שלמה של מחלות עור דלקתיות (Inflammatory), המעוררת פריחה, גרד ואף שלפוחיות בעור.

לרוב מתבטאת האקזמה בדלקת עור של שכבת האפידרמיס (Epidermis), כאשר הסיבות להופעתה הן תגובה אלרגית (Allergy), זיהום או נטייה תורשתית (Hereditary).

לעיתים האקזמה היא אטופית – אקזמה תורשתית הפוגעת בעשרה אחוזים עד כ-15 אחוזים מהאוכלוסיה.

אקזמה אטופית מלווה בסימפטומים שונים, כדוגמת נזלת, אסטמה ודלקת בעור מסוג דרמטיטיס אטופית.

גורמים לאקזמה

אחד הגורמים העיקריים לפרוץ האקזמה הוא יובש של העור, הנגרם כתוצאה משימוש מופרז בסוגי סבון מייבשים וללא הקפדה על שימון מתאים.

גורמים נוספים לאקזמה כוללים, בין השאר, טמפרטורות נמוכות מאוד, הזעת יתר, בגדים העשויים מבדים סינטטיים או מצמר, שימוש מוגזם בבושם, זיהום אוויר, עישון, קרדית האבק (Dust mite), פרוות חיות וגורמים נוספים.

בנוסף לכך, נמצא כי קיים קשר ישיר בין מתח רגשי ובין התפרצות נגעי האקזמה, מכיוון שמתח רגשי משפיע באופן ישיר על בריאות הגוף, פוגע בתאי מערכת החיסון ועלול בנוסף להתפרצות המחלה לגרום גם להחמרתה.

טיפול מומלץ באקזמה

הטיפול המומלץ לסובלים מאקזמה כולל, בראש ובראשונה, שימוש בקרם לחות מתאים כמה פעמים ביום ולאחר כל רחצה. יש להימנע משימוש בתכשירים המכילים חומרים מגרים.

כיום נהוג לייחס גם לתזונה נכונה השפעה ישירה על מניעת התפתחות המחלה. מסיבה זו, יש להקפיד על אכילה נכונה, להימנע משתיית אלכוהול או מעישון.

במצבים חמורים של אקזמה, לרוב נעשה שימוש גם במשחות המכילות סטרואידים (Steroid).

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>