דלקת Infection – כשהחיידקים פולשים לגוף
20 באוקטובר 2010 – 11:36 | תגובה אחת

כמעט כל אחד מאיתנו סבל פעם מדלקת. אבל מהי בעצם דלקת? מה גורם לנו לכאב בעת דלקת ואיך ניתן לטפל בה? קראו על המאבקים הבלתי נראים שמתחוללים בתוך גופנו.
דלקת (Infection) היא תופעה המתפתחת מפעילות המערכת …

קרא עוד »
מחלות

טיפולים

מידע רפואי

בדיקות

בעיות רפואיות

ראשי » בעיות רפואיות, מחלות, מחלות פנימיות

חולשה של מערכת החיסון Immune system

פורסם על ידי admin ב 16 במאי 2010 – 16:56אין תגובות

חולשה של מערכת החיסוןמערכת החיסון מגנה עלינו מפני מחלות שונות, אך היא נחלשת בעקבות שינויים בגוף. בתגובה, סדרה של מחלות קשות עשויות להתפתח.

מערכת החיסון (Immune system) בגוף האדם, כמו גם אצל בעלי חיים רבים, מורכבת מאיברים ותאים שמטרתם להגן על הגוף מפני איומים שונים, כדוגמת נגיפים, חיידקים, טפילים או כל גורם אחר המהווה סכנה לגוף.

חדירה של גורם זר, הקרוי בלשון הרפואית "פתוגן" (Pathogen), מלווה לרוב בסוגים שונים של תגובה חיסונית המותאמת למאפייניו, לכמותו ולאופן חדירתו.

תגובת המערכת החיסונית נחלקת לשני שלבים עיקריים – שלב הזיהוי ושלב התגובה.

לרוב בפעילות נגד גורם זר שפלש לגוף משתתפים תאים בלעניים, תאי דם לבנים, הקרויים "לימפוציטים" ונוגדנים (Antibody), הגורמים פעמים רבות להופעת דלקת, שהיא שלב חשוב בהתגוננות הגוף מפני סכנות.

בין המרכיבים הנוטלים חלק בפעילותה של מערכת החיסון קיימים יחסי גומלין שמטרתם להגן באופן מלא ויעיל על כל מערכות הגוף העלולות להיחשף לסכנות שונות. כאשר מתפתחת בעיה כלשהי במערכת, מתלווה אליה לרוב חולשה חיסונית.

ממה נגרמת חולשה של מערכת החיסון?

חולשה של מערכת החיסון המתפתחת כתוצאה מסיבות שונות, כדוגמת תזונה לקויה, היעדר חשיפה לגורמי מחלה בגילאים צעירים, מחלות וסיבות נוספות והיא מלווה לרוב בעלייה משמעותית בסיכון לחלות, בייחוד בעונת החורף.

מה קורה לגוף כאשר מערכת החיסון חלשה?

מערכת חיסונית חלשה איננה מסוגלת להתמודד כראוי כנגד איומים שונים וכתוצאה מכך חשוף הגוף לבעיות בריאות שונות.

אנשים שמערכת החיסון שלהם חלשה נוטים לאלרגיות, דלקות אוזניים חוזרות ונשנות, הרפס, פטריות בציפורני הרגליים או במערכת הרבייה הנשית.

תופעות נוספון הן קשיים בעיכול, מחלות אוטואימוניות (בהן תוקפת מערכת החיסון את הגוף עצמו), החלמה ממושכת מפציעות שונות ולעיתים גם סכרת וטרשת נפוצה.

השאר את תגובתך!

הוסף את תגובתך, או טראקבק מאתרך. באפשרותך גם עקוב אחרי תגובות אלו דרך RSS.

תהיה נחמד. תהיה נקי. תשאר קשור לנושא. בלי ספאם.

באפשרותך להשתמש בתגיות:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>